Úvodní stránka

Závěsné konzolové lešení FOX na již opravených fasádách

Autor:Jan Strakoš Datum:18.9.2014

Závěsné konzolové lešení FOX na již opravených fasádách 

Při našich stavbách lešení FOX se stále častěji setkáváme s požadavkem zákazníka, aby konstrukce lešení neponičila fasádu. Stává se totiž velmi často, že tento typ konzolového lešení dostává přednost před klasickým typem lešení, v případech, kdy dům ne náhodou v centrech měst, má opravenou nebo i rovnou zateplenou fasádu a nyní majitel domu hledá způsob jak opravit střechu a neponičit si při tom dílo z minulé doby, často i v řádu měsíců. 
 
Vlastní konzolové lešení FOX je tvořeno jednotlivými trojúhelníkovými konzolami s množstvím možných dílů a nádstavců do sebe přesně zapadajících. Tyto jednotlivé konzoly a díly jsou schopny se přizpůsobit  jakémukoliv tvaru fasády. Nejsou problém balkóny, reliéfy, okna, kulaté rohy a množství jiných prvků vyskytujících se na fasádách.
 

 
Jak již na začátku bylo zmiňováno, na velké části budov, kdy nyní se realizuje oprava střechy, byla v nedaleké minulosti nákladně opravována fasáda. Tudíž logickým požadavkem zákazníka je „Neponičte mi fasádu." Zde, jak i v převážně jiných případech, je kladen maximální zřetel na opatrnost při vlastní realizaci lešení FOX. Již vlastní konstrukce lešení, kdy jednotlivé konzoly jsou od sebe vzdáleny cca 2-2,5 m a jsou kotveny jednou silnou kotvou průměru 24mm je velmi šetrné! Dále vlastní konstrukce standartně kovová, která se opírá o fasádu je zde obalena do geotextílie, aby v žádném případě nemohla poničit – poškrábat zrenovovanou fasádu. U případů, kdy je fasáda i zateplená se ještě navíc v místě opěry dává velká roznášecí deska, aby nedošlo k promáčknutí fasády. Taktéž výškoví pracovníci, kteří provádí odbornou montáž jsou obutí do čistých návleků, aby nedošlo k zašpinění fasády. Samozřejmostí je při demontáži lešení vše dát do původního stavu, a to i včetně barevného rázu fasády!
 

 
Po postavení konzolového lešení FOX již nemusí být pod stavbou zábor veřejného prostranství, což je nemalým finančním přínosem pro investora nejen na frekventovaných ulicích.
 

+420 737 263 915
info[at]leseni-fox.cz
Powered by Programia