Úvodní stránka

Aktuality

Co všechno je lešení FOX?

Co všechno je lešení FOX?

15.5.2015 Aktuality

Informace naleznete zde...

Čtěte dále
Lešení v Brně

Lešení v Brně

7.5.2015 Aktuality

Nuda v Brně? Kdepak...

Čtěte dále
Ostrovní řešení závěsného leštění

Ostrovní řešení závěsného leštění

27.4.2015 Aktuality

FOX má sou premiéru na ostrově. Je to tedy pouze umělý ostrov s názvem Kampa, který leží v Praze, ale i tak tam lešení funguje dobře.

Čtěte dále
Závěsné konzolové lešení FOX na již opravených fasádách

Závěsné konzolové lešení FOX na již opravených fasádách

Jan Strakoš 18.9.2014 Aktuality

Při našich stavbách lešení FOX se stále častěji setkáváme s požadavkem zákazníka, aby konstrukce lešení neponičila fasádu. Stává se totiž velmi často, že tento typ konzolového lešení dostává přednost před klasickým typem lešení , v případech , kdy dům ne náhodou v centrech měst , má opravenou nebo i rovnou zateplenou fasádu a nyní majitel domu hledá způsob jak opravit střechu a neponičit si při tom dílo z minulé doby , často i v řádu měsíců.

Čtěte dále
Zvedněte hlavy! Nad vámi se pracuje…

Zvedněte hlavy! Nad vámi se pracuje…

Jan Strakoš 2.6.2014 Aktuality

Doby, kdy celé fasády rekonstruovaných budov halilo lešení, jsou dávno pryč. Úspora nákladů na objem pomocné konstrukce i maximální zachování provozu kolem objektu si vynutily ve zvýšené míře používání závěsných lešení. Zejména pokud jde o práce v horních partiích budov, tedy na střechách. Systémovým řešením tohoto typu je lešení Fox, které vyplňuje mezeru mezi velkoplošnými lešeními a horolezeckými technikami. Produktovým manažerem lešení Fox ve firmě Coleman S.I., a.s. je Jan Strakoš, který se závěsným konzolovým lešením a kotvením zabývá už téměř patnáct let. Tohoto odborníka jsme požádali o bližší seznámení s problematikou závěsných lešení.

Čtěte dále
Závěsné konzolové lešení FOX na Stavovském divadle

Závěsné konzolové lešení FOX na Stavovském divadle

Jan Strakoš 1.5.2014 Aktuality

S příchodem jarního počasí začala i hlavní stavební sezóna . Také závěsné lešení FOX dostává v tomto období spoustu zajímavých zakázek. V současné době jedna z nejzajímavějších akcí na tento typ lešení je jistě realizace lešení FOX na Stavovském divadle v samém srdci Prahy . Již v roce 2013 byla realizována malá část tohoto lešení, ale letos s příchodem května přišla na řadu hlavní realizační část a pokračovat se bude také v roce 2015. Závěsné konzolové lešení FOX bylo pro tuto stavbu vybráno hned z několika důležitých důvodů. Hlavním požadavkem bylo, že se nesmí stavět lešení od paty budovy, lešení nesmělo zabírat žádné prostranství pod stavbou, což splňuje lešení FOX , jelikož budova Stavovského divadla je velmi atraktivní pro návštěvníky Prahy. S tím je také spojena i vlastní bezpečnost. Na toto konzolové lešení se samozřejmě tudíž v žádném případě nedostanou nepovolané osoby . Nemalou váhu, zvláště v současné době, kdy je velký tlak na finance, je i poměrně citlivá úspora financí s tímto konzolovým lešením.

Čtěte dále
Cíl splněn – FOX úspěšný

Cíl splněn – FOX úspěšný

Jan Strakoš 25.11.2013 Aktuality

Roční plán ve FOXu byl úspěšně splněn ke konci září! Povedlo se udělat s lešením FOX několik velkých zakázek a to i na Slovensku …. Taktéž objem malých zakázek rapidně vzrostl oproti minulým letům . Je potěšující také vědět , že procento věrných zákazníků se stále více zvětšuje. Také působnost – stavby lešení nejsou už jen doménou velkých bohatých měst, ale dostáváme se i zapomenutých a míň finančně silných oblastí naší republiky.

Čtěte dále
Závěsné konzolové lešení FOX v centru Bratislavy

Závěsné konzolové lešení FOX v centru Bratislavy

Jan Strakoš 30.8.2013 Aktuality

S příchodem léta 2013 začala dlouho očekávaná rekonstrukce střešního pláště na Hlavní poště v samém srdci Bratislavy na náměstí SNP. Tato rekonstrukce je prováděná za plného provozu pošty. Hlavním požadavkem stavební firmy tudíž bylo, maximální zabezpečení bezpečnosti práce při provádění stavebních prací a tím eliminování jakéhokoliv rizika s tím spojeného pro širokou veřejnost pohybující se pod touto stavbou . Na základě těchto požadavků byla oslovena naše firma Coleman S.I. a.s. s unikátním závěsným konzolovým lešením FOX.

Čtěte dále
Realizace závěsného konzolového lešení FOX při rekonstrukci střechy Klementina

Realizace závěsného konzolového lešení FOX při rekonstrukci střechy Klementina

Jan Strakoš 1.11.2010 Aktuality

V Národní knihovně ČR - Klementinum , začala dlouho očekávána revitalizace, jak interiéru, tak i střešního pláště. Na jaře 2010 začaly opravné a renovační práce střešního pláště v rámci revitalizace I. etapy Národní knihovny ČR – Klementina v samém srdci historického centra Prahy. Na této zajímavé a zároveň složité stavbě byl kladen maximální důraz na bezpečnost práce a minimální omezení přilehlých komunikací a chodníků přistupujících k budově Klementina. Na základě těchto kritérií bylo rozhodnuto, že hromadné zajištění pracovníků provádějících opravu střechy budovy Klementina se bude provádět ze závěsného konzolového lešení FOX.

Čtěte dále
Lešení FOX a významné památky

Lešení FOX a významné památky

Jan Strakoš 9.11.2009 Aktuality

Závěsné konzolové lešení FOX působí na našem stavebním trhu již od roku 1998. Za tu dobu bylo prováděno mnoho staveb, které byly a jsou zajímavé a to především z hlediska historického. Závěsné konzolové lešení FOX je stavebnicové lešení určené pro lehké montážní a údržbové práce. Základem je trojúhelníková konzola, která spolu s dalšími prvky do sebe zasunutými tvoří vysoce variabilní nosný prvek lešení. Součástí tohoto jedinečného systému jsou kotevní prvky v několika různých variantách, které umožňují kotvení do jakéhokoliv materiálu, veškeré pojistné a spojovací prvky, podlahy a zábradlí, samozřejmostí je také použití geotextílie a síťoviny proti propadu materiálu. Níže uváděné stavby jsou jen malým průřezem těch nejzajímavějších staveb, které byly realizovány za použití závěsného konzolového lešení FOX.

Čtěte dále
+420 737 263 915
info[at]leseni-fox.cz
Powered by Programia